Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

ile-znaczy-tata

Ile znaczy tata w życiu?

Tata – ile znaczy w życiu? Ile znaczy pełna rodzina dla dziecka? Jaka rola jest taty w życiu dziecka? Bardzo ważna. Rola taty jest inna niż rola mamy. Jego zadania w wychowaniu i kształtowaniu młodego człowieka są jednak równie istotne i mają znaczący wpływ na jego rozwój, tak jak w przypadku mamy.

U mamy dziecko zawsze może się wypłakać. Schować się za jej spódnicą. Mama jest strefą bezpieczeństwa i komfortu. Daje ciepło, miłość, gotuje pyszne obiadki czy dba o higienę. Jest świątynią w której można się przytulić, wygadać, wypłakać i wykrzyczeć jednocześnie. Do mamy zawsze łatwiej okazuje się uczucia. A tata? Tatą z fajnie jest pogadać! Odkrywać nowe rzeczy, poznawać świat i przeżywać niesamowite przygody! Tata to taki gościu, który prowadzi przez życie. Przy nim nie jest straszna noc i ciemność. Obok niego nie ma lęku przed skokiem do głębokiej wody bo zawsze pomoże, bo wyciągnie z tej wody.

Tata pokazuje jak być twardym. Jakie podejście mieć do życia. Jak traktować innych ludzi i co to znaczy szacunek. I tym samym odpowiadamy na pytanie zawarte w tytule. Ile znaczy tata w życiu? Dla dziecka bardzo wiele. Bowiem to tata pokazuje właśnie jak traktować innych ludzi, jak ważny jest szacunek dla mamy, dziadków i dla innych ludzi. Dla tych starszych czy młodszych. Dla tych których znamy bardziej i mniej. To patrząc na tatę dziecko buduje spostrzeżenie na świat, uczy się wielu wartości. To ojciec może pokazać ile znaczy Bóg i wiara. Jak silna to może być relacja i wartościowa dla obydwu stron. Dzięki tacie dziecko może zrozumieć, że sensem życia nie jest piwko za piwkiem, tylko mrówcza praca która z biegiem lat przynosi sporo efektów i daje satysfakcji. Pozwala się rozwijać, pozwala wyżywić rodzinę i dać nieco przyjemności.

Tata superbohater

Dla dziecka tata w pierwszych latach jest super bohaterem. Jest mega silny. Mega mądry, mega bystry. Dziecko na swojego tatę patrzy niczym piszczące nastolatki widzące ukochanych wokalistów swojego nastoletniego zespołu. Jeżeli tata jest pracowity, jeżeli tata kocha swoją żonę i dba o rodzinę, to on też taki będzie chciał być. T

Dlatego warto pamiętać, że rola taty jest mega istotna. Bo uczy tego co w domu i po za nim. Bo jest taką furtką na relacje ze światem zewnętrznym przez którą każde dziecko musi przejść. Nie ważne czy to chłopiec czy dziewczynka. Każdej ze stron tata pokaże podstawowe wartości w życiu. Dlatego jego rola jest często nie oceniona.

A Ty chcesz być super tatą? Poznaj 8 sposobów na to jak nim być!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa