Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

5 powodów dlaczego warto być tatą!

Jesteś w etapie w którym zastanawiasz się nad założeniem rodziny? A może wybiegasz daleko myślami i zastanawiasz się czy kiedyś w przyszłości fajnie być tatą? Pomożemy Ci w tym i podamy Ci 5 przykładów dlaczego warto być tatą! To naprawdę niesamowite.

Zostawiasz po sobie ślad

Jeżeli masz dziecko to przedłużasz sobie życie. Możesz stać się długowieczny. Dlaczego? Bo przekazujesz swój gen dalej, cząstkę swojej duszy. Oddajesz część siebie. Zostawiasz tym samym ślad po sobie w postaci Twojego dziecka. I nawet jeżeli sprzeda dom, przeprowadzi się gdzieś daleko i zbuduje swoje życie, a będziecie mieć dobre relacje, kochać się i szanować to w sercu Twojego dziecka zawsze będzie miejsce dla Ciebie. Dla niego będziesz nie śmiertelny i zawsze będziesz tam żyć. A śladów zostawisz po sobie wiele. Od zainteresowań, poprzez nawyki, zachowania czy wartościowe, życiowe nauki.

Możesz być znów dzieckiem!

Kochasz grać w gry video? A może lubisz chodzić do cyrku? Nie ważne co w Tobie dziecinnego. Bądź – jeżeli to Twoje dziecko tymczasowo wygasło w Tobie to możesz je odkryć na nowo! Poczujesz beztroską zabawę z dzieckiem przebierając się a różne postacie, budując namiot z koca i krzeseł. Pograsz w gry video czy ponownie, bez wstydu obejrzysz jeszcze raz Króla Lwa i potajemnie będziesz ocierać łzy na scenie w której Mufasa umiera.

Inaczej spojrzysz na życie

Mawia się, że kobieta zmienia się w momencie kiedy dowiaduje się o tym, że jest w ciąży. U faceta wygląda to nieco inaczej. My potrzebujemy więcej czasu, a nasz instynkt ojca przychodzi z czasem po urodzeniu dziecka. Ten proces może trwać od kilku do kilkunastu dni po urodzeniu dziecka i stale się wzmacnia. Często zmienia się to nawet w momencie, gdy facet weźmie po raz pierwszy na ręce tę małą istotkę. Wtedy zmienia się postrzeganie świata. Cieszą inne rzeczy. Swoje potrzeby odkłada się na bok, żeby maluch miał jak najlepiej. Zmieniają się wartości. Nie jest to złe… wręcz przeciwnie, zobaczysz, że to bardzo przyjemne uczucie!

Poznasz cud życia

Życie to cud. Wielu go nie docenia. Jeżeli urodzi CI się dziecko to zrozumiesz jak wielki jest to cud. Z małego ziarenka, które po raz pierwszy zobaczysz na badaniu USG pojawi się mała kulka, ze śmieszną główką – jeżeli żona rodziła naturalnie – która już po nawet roku stanie się małym, buszującym wszędzie odkrywcą z własnym charakterem. To niesamowite jak wyglądają narodziny, jak wygląda rozwój człowieka, jak poznaje świat. A to wszystko, zwłaszcza te pierwsze momenty to ogromny cud życia.

Nauczysz się cierpliwości

Co daje ojcostwo? Buduje dużą dozę cierpliwości. Poprze nieprzespane noce, ciągle płaczącego i marudzącego szkraba, po pierwsze pytania, nieposłuszeństwo i dojrzewanie. No, nim dojdzie do tego momentu to Twoja cierpliwość będzie bardzo wypracowana. Dziecko jej potrzebuje, a młody rodzić bardzo szybko się jej uczy zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Da się zauważyć, że rodzice, którzy posiadają co najmniej dwójkę dzieci zupełnie inaczej podchodzą do zachowanie małego dziecko niż do jedynaka.

Przeczytaj to, a dowiesz się też ile znaczy tata.

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa