Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Kryzys w małżeństwie – jak sobie radzić?

Kryzys czy to w związku czy małżeństwie to częsty problem z którym boryka się wielu mężczyzn. Może pojawić się tuż po ślubie, może po narodzinach dziecka – a może z innego powodu. Częstych kłótni, zdrady czy zupełnie innych charakterów. Co robić gdy dopadnie Cię kryzys w małżeństwie?

Po pierwsze pomyśl jakie są przyczyny tego kryzysu? Czym jest spowodowany? Co się dzieje w Twoim małżeństwie, że widzisz w nim kryzys? Jeżeli była to zdrada to problem jest bardzo głęboki. Jeżeli nie potraficie się po prostu dogadać to przyczyna jest jeszcze inna. Jeżeli nie czujesz pociągu do swojej żony, wydaje Ci się mało atrakcyjna i w tym przeczuwasz wasz kryzys, to być może też warto, żebyś pomyślał nad swoim podejściem? Odpowiedział sobie na pytanie – dlaczego nie jest atrakcyjna? Dlaczego nie chce mi się z nią rozmawiać? Dlaczego żona mnie denerwuje?

Kryzys w małżeństwie – przyczyny

Odpowiadając na najważniejsze pytanie czyli Jakie są przyczyny kryzysu? Poznasz powody – poszukasz rozwiązania. Do najczęstszych przyczyn kryzysu w małżeństwie zalicza się:

  • utrata pracy,
  • choroba,
  • zdrada,
  • problemy finansowe,
  • narodziny dziecka,
  • problemy ze współżyciem seksualnym,

Jak przetrwać kryzys w małżeństwie?

Jak widzisz jest sporo tych przyczyn. Pytanie – która do Ciebie pasuje? Która Ciebie dotyczy? Jeżeli to utrata pracy to weź się w garść! Przeszukaj szybko ogłoszenia i znajdź jakąkolwiek na początek. Tylko po to, żeby nie brakło wam na najbardziej potrzebne rzeczy, to jest żywność, higiena i rachunki. Reszta sama przyjdzie! Tym sposobem unikniecie problemów finansowych, które mogą być kolejną przyczyną. Być może spadł wam poziom życia? Wiesz – jest takie powiedzenie „Łatwiej przerzucić się z szynki na pasztetową, niż odwrotnie”. Problemy finansowe powodują, że poziom naszego życia spada – a to wywołuje złość, roztargnienie, nerwowość. Przenosić się może to na małżeństwo.

O narodzinach dziecka pisaliśmy. W tej sytuacji musisz jednak być dobrym mężem i ojcem, wznieść się na wyżyny i dać z siebie wszystko. To proste, że w tym czasie kobieta może mieć dla Ciebie mniej czasu, że najważniejsze jest dziecko.

Sprawdź książkę: Ile znaczy tata?

Jeżeli chodzi o chorobę to zaufaj specjalistom. Poddaj się leczeniu i walcz! Możesz liczyć na wsparcie Boga. On zawsze Cię wysłucha i jeżeli jest Ci ciężko, to powiedz mu jak się czujesz. To dużo pomaga. On ma dla Ciebie przygotowany plan. Być może chce, byś walczył i się nie poddawał?

Jak przetrwać więc taki kryzys? Co robić? Jakie są sposoby?

Po pierwsze zacznij rozmawiać ze swoją partnerką. To nie jest łatwe. Czasem chcesz to zrobić a i tak nerwy Ci puszczają. Dlatego może spróbuj też z nią porozmawiać na przykład w restauracji? Dziesiątki osób w okół przyhamują Twój temperament, może pomogą zachować spokój i odbyć rozmowę. Porozmawiajcie o setnie problemów, co jest nie tak, nad czym warto popracować i co zmienić.

Spędzajcie więcej czasu. Opowiem Ci pewną historię. Znajomy przeżywał kryzys w małżeństwie. Dużo pracował. Mało miał czasu dla rodziny w ciągu dnia. Z żoną dużo się kłócił. Postanowił, że wyjadą wspólnie na dwa tygodnie, żeby odbudować relacje. Co się stało? Wrócili po kilku dniach mocno skłóceni. Nie dali rady ze sobą wytrzymać. Poszli w drugą skrajność. Takie spędzanie wspólnego czasu buduj stopniowo. Weź dzień wolny w tygodniu i wybierzcie się do kina czy na basen. Potem w weekend znów znajdź więcej czasu. Następnym razem zaplanujcie już cały weekend razem. Budujcie to wszystko spokojnie i systematycznie.

Urozmaicajcie swoje życie. Najgorsza w życiu jest rutyna. Jeżeli każdy dzień wygląda tak samo, to człowiek nudzi się życiem. Nie czerpie z niego radości… więc? Zróbcie coś inaczej! Odpuście niedzielny rosół i schabowe. Wybierzcie się na wycieczkę, spacer lub basen. Wieczorem pograjcie w gry planszowe albo może nawet komputerowe, kto wie? Zróbcie coś, czego do tej pory nie robiliście!

Myśl pozytywnie! A najważniejsze – myśl o partnerce pozytywnie. Myśl pozytywnie w ogóle o waszym związku. Staraj się pomijać to co złości czy frustruje, doszukuj się tego co jest fajne. Dobre podejście to połowa sukcesu!

Chcesz więcej informacji? Sprawdź te książki – powinny Ci pomóc!

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

One comment

  1. […] Okaże się… że nie macie się z kim spotykać i znów „wolność” zostanie ograniczona. Kryzys w małżeństwie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa