Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Jak budować relacje z… Bogiem?

Budowanie trwałych i mocnych relacji nie jest łatwym zadaniem. I nie ważne czy myślimy o relacji z rodzicami, rodzeństwem, znajomymi czy z Bogiem. Do każdej podchodzimy indywidualnie, każda od siebie mocno się różni ale z pośród tych wszystkich jest jedna, najbardziej wymagająca – relacja z Bogiem. Jak ją budować?

Po pierwsze musisz nauczyć się go słuchać, a żeby słuchać lub odbierać sygnały od Boga musisz poznać siebie. Dowiedzieć się jakie są Twoje emocje, czy jesteś też wzrokowcem czy słuchowcem. Poznanie samego siebie pomoże lepiej wejść Ci w kontakt z Bogiem, a to otworzy furtkę do budowania relacji. By pamiętać o tych relacjach możesz powiesić sobie obrazek, kupić książkę albo częściej uczestniczyć we Mszy Świętej. Takim symbolem może być nawet łańcuszek. Grunt to kreatywność.

Rozmawiaj z Bogiem

Nie bój się z nim rozmawiać! Do tego celu wykorzystaj modlitwę. Modlitwa to idealny moment, byś mógł powiedzieć mu co czujesz, czego się obawiasz czy o czym myślisz. To doskonały moment, żeby Cię usłyszał, a w ramach tego na pewno usłyszysz odpowiedź. Wystarczy, że się wyciszysz i mocno skupisz. Bóg rozsyła wiele sygnałów, wystarczy tylko umiejętnie je wyłapywać. Wszystko w Twoich rękach. Modlitwa jednak będzie idealną okazją do regularnych rozmów z Bogiem. A co jeżeli nie modlitwa może Cię najbardziej do niego zbliżyć? Z każdym przyjacielem rozmawiasz, dbasz o te relacje za pomocą rozmowy. Tak samo jest z Bogiem. Dzięki modlitwie możesz z nim porozmawiać, otworzyć się i przez to dbać o relacje.

Miłość do Boga

Kochaj go, a on będzie kochać Ciebie. Bóg kocha CIę bezgranicznie nawet, jeżeli czasem w to wątpisz, nawet jeżeli Ty dopiero szukasz jego miłości. Kocha Cię takiego jakim jesteś, w końcu jesteś jego darem. Otrzymałeś od niego duszę i wolną wolę którą możesz wykorzystać. Nie bój się kochać. Nie bój się kochać bliskich, okazywać miłości mamie i tacie, żonie czy dzieciom. Innym ludziom. To na pewno mu się spodoba! W końcu on kocha wszystkich ludzi. Więc będziesz podążać jego śladami to wasze relacje jeszcze mocniej się umocnią.

Naśladuj Boga

Nie chodzi tutaj o to, żeby być alfą i omegą w każdym calu. Żeby być niesamowicie mądrym i nie omylnym. Nie. Chodzi o to, by umieć wybaczać, kochać i słuchać innych. Darzyć szacunkiem każdego człowieka nawet jeżeli ten, nie darzy Ciebie. To cechy, które Bóg uwielbia. Starając się być taki jak on, jeszcze mocniej się do niego zbliżysz. W końcu będziecie mieli to samo spojrzenie na świat, a to oznaka przyjaźni i świetnych, wspólnych relacji.

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

One comment

  1. […] i razem przejdziecie przez resztę życia to po pierwsze musisz umieć słuchać. Jeżeli budujesz relacje z Bogiem i starasz się wsłuchać w jego głos to pierwszy krok jest za Tobą. Bez umiejętności słuchania […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa