Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Czy ja kocham szczerze?

Czy faktycznie jestem zakochany? Czy naprawdę jest to miłość? Jak sprawdzić czy to miłość? A może po prostu zauroczenie? Uczucie miłości jest trudne do zweryfikowania. Samo zakochanie się to pewna droga, którą trzeba przejść. Wymaga to czasu i cierpliwości. Burzliwe uczucie przemija szybko. Pożądanie również. Miłość powinna za to trwać do końca. Jak to jest?

Jak rozwija się miłość? Wszystko odbywa się w poszczególnych etapach. Najpierw zwracamy na kogoś uwagę. Możemy się zauroczyć mniej lub bardziej. Może także ustrzelić nas strzała amora przez co wariujemy na punkcie drugiej osoby, ale czy to miłość? Może też wydarzyć się tak, że wizualnie ktoś nas nie zainteresuje ale po rozmowie… nagle okazuje się, że ta osoba jest dla nas całkiem atrakcyjna. Głównie za sprawą intelektu, podejścia do życia czy otwartości. Takie aspekty również podnoszą aktualność fizyczną danej osoby.

Jak rozwijać miłość?

Dlatego bardzo ważny jest rozwój miłości. Powinno rozwijać się ją na każdym etapie. Od momentu poznania się, przez pierwsze randki, narzeczeństwo, ślub, wspólne mieszkanie, dzieci i tak dalej. Rozwój miłości to długofalowy proces pełen ciężkiej pracy, goryczy, rozczarowań, ustępstw ale i pięknych momentów, które utkwią w sercu do końca życia. Uczucie zauroczenia mija, uczucie wielkiej miłości także. W pewnym momencie życia pojawia się niejako rutyna, codzienność, która chowa to uczucie. Czy ono wygasa? Oczywiście, że nie! Staje się jednak czymś normalnym do czego się przyzwyczajamy. Jak jesteś w stanie każdego ranka wstawać o 4:30 rano, to po pół roku przyzwyczaisz się do tego. Tak samo jak będziesz ze swoją drugą połówką mieszkać rok pod jednym dachem, to też stanie się to normalne. Nie oznacza to jednak, że miłość się nie rozwija. Bo jak na początku zapraszaliście się na randki, poznawaliście o odkrywaliście nawzajem, tak kolejnym etapem rozwoju miłości będzie umiejętność podtrzymania tego płomienia.

Ważne jest by mimo wszystko starać się chodzić na randki, znajdować czas dla siebie, wybierać się na wycieczki czy sprawiać sobie małe przyjemności. Śniadanie do łóżka, posprzątanie mieszkania czy bezokazjonalny bukiet kwiatów pomogą utrzymać rozwiniętą już miłość.

Czy to prawdziwa miłość?

Na to pytanie potrzeba czasu. Potrzeba przejść z fazy zapoznania się do stałej relacji. To właśnie wtedy okazuje się, czy to prawdziwa miłość. Czy jesteście w stanie pójść na kompromis, znaleźć wspólne rozwiązanie i pomimo upływu miesięcy czy lat nie wyobrażacie sobie życia bez siebie. Jeżeli tak to jest miłość.

Ale pamiętaj, że miłości w Twoim życiu jest więcej. Rozwijać ją możesz z rodzicami, dziećmi czy dziadkami. W każdym aspekcie, a zwłaszcza we wspominanych relacjach damsko – męskich ważne jest by czerpać inspiracje na rozwój miłości. Wiedzieć jak uniknąć stagnacji związku. Jeżeli szukasz mocnej dawki inspiracji i wiedzy, od małżeństwa z wieloletnim stażem to sprawdź „Otwarci na miłość”. Otrzymasz wiedzę z zakresu doświadczenia duchowego i terapeutycznego. A co najważniejsze – otrzymasz dawkę wiedzy opartej na praktyce, czyli codziennym życiu.

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa