Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Co w życiu jest najważniejsze?

Co w moim życiu jest ważne? Co najważniejsze, a co mniej ważne? Pytań sporo. Bardzo podobnych do siebie ale wiele osób bardzo często o to pyta. Jednak te pytania najczęściej przeplatają się w trzech kategoriach: Wiara, miłość i pieniądze. Co jest najważniejsze w życiu?

Odpowiedź powinna być prosta i doskonale wszystkim znana. Najważniejszy powinien być Pan Bóg, a za nim cała reszta. To on jest drogą do zbawienia i drogą do szczęścia w życiu. Z nim człowiek nigdy nie jest samotny, opuszczony i nie szczęśliwy. Z Panem Bogu u boku warto więc iść przez życie. Przez to co zostało napisane, znamy odpowiedź na pytanie „Co jest najważniejsze w życiu”. Religia. Wiara. Co za nimi?

Zapewne miłość, bo cytując znany wszystkim wers „Gdybym miłości nie miał, to byłbym niczym.” Miłość jest ważna w każdym aspekcie. Miłość do Boga, miłość do rodziców, żony, dzieci i do bliźniego. Co jest piękne w miłości? Że nigdy jej mało i można ją ofiarować każdemu. Wystarczy i dla babci i dla mamy i dla żony. Czy można być szczęśliwym bez miłości? Do pewnego momentu życia tak. Jednak przychodzi taki czas, gdy znajomi pozakładali swoje rodziny, gdy spędzają wspólnie czas, rodzą im się dzieci, poszerza rodzina, dużo się dzieje. Wtedy właśnie, w tym czasie każdemu z nas potrzebna jest także własna miłość. Miłość do Pana Boga jest piękna ale i on rozumie, że tu na ziemii jesteśmy tylko ludźmi z krwi i kości. Mamy potrzeby cielesne więc zrozumiałe, że brakuje nam drugiej osoby czy mamy czy taty z którym spędzimy wspólne wieczory.

Czy pieniądze są ważne?

Tak są ważne. Nawet bardzo ważne. Zaskoczony odpowiedzią? Nie będziemy owijać w bawełnę, że pieniądze nie są ważne. Może nie dają szczęścia ale są kluczowe w naszym życiu. Cytując klasyka „Pieniądze to nie wszystko, ale bez pieniędzy nie ma nic”, czyli z popularnej komedii wyprodukowanej w Polsce – wynika bardzo dużo. Pieniądze dają nam ciepły dom, schronienie przed deszczem i pożywienie. Dają nam możliwość odkrywania świata, dzięki nim łatwiej nam jest polecieć samolotem do Rzymu i zapoznać się z jego cywilizacją, kulturą czy sztuką. Najważniejsze to pamiętać, że nie są najważniejsze. Bo trzeba doceniać to co się ma. Masz 42 calowy telewizor zamiast 55 calowego? Nie znaczy, że jesteś gorszy i mniej szczęśliwy. Jeździsz samochodem za 20.000, a nie za 200.000? Co z tego, jeżeli lubisz swój samochodzik i dowiezie Cie tam gdzie trzeba, to po co Ci więcej? I tak żyjesz w super standardach! Doceniaj to co masz, ciesz się chwilą w okół a zobaczysz, że pieniądze mimo tego, że są ważne – to nie są najważniejsze.

Żyj codziennie i ciesz się tym co masz!

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa