Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Wstydzę się wiary

Wierzyć można w różne rzeczy. Sama wiara to pojęcie szerokie i wymagające długotrwałej analizy. Z samą wiarą nie ma problemu ale często pojawia się wstyd związany z przyznaniem się do własnej wiary. A nie o to chodzi. Wiara powinna być powodem do domu i radości.

Wiara w jednego Boga to powód do radości. Jeżeli w sercu czujesz, że mocno wierzysz, a wstydzisz się o tym powiedzieć to coś nie jest tak. Media, społeczeństwo w internecie i wiele kręgów mocno kwestionuje wiarę. Na tapetę biorą różne kwestie. Często nie są poparte rzeczywistymi danymi. Takie osoby, które kwestionują Twoją wiarę równie często nie rozumieją badań naukowych, nie czytali Biblii ani tym bardziej nie potrafią połączyć tych dwóch źródeł. Nie potrafią zrozumieć, że Biblia jest drogowskazem, zbiorem przykazań i przypowieści, które mają edukować. Jesteśmy dziećmi Bożymi. Nie ma innej relacji między nami, a Bogiem. Więc skoro jesteśmy jego dziećmi to nasz ojciec zesłał nam podręcznik którym musimy się inspirować i z niego korzystać w życiu. Dał nam też wiedzę i rozum, żeby poznawać jego wielkość i mądrość.

Wystarczy zrozumieć, że Bóg jest nieskończonością. A skoro jest nieskończony to nieskończona jest jego cierpliwość. Dlatego był w stanie czekać tyle milionów lat na rozwój ziemi, rozwój człowieka i stworzenie całego świata. Łączył składniki niczym zawodowy alchemik dając nam wodę, tlen i miejsce do bytu. Dając nam dom, tak jak rodzic daje swojemu dziecku.

To kolejny powód do tego, żeby nie wstydzić się swojej wiary. Bowiem w każdym aspekcie podkreśla ona wielkość Boga.

A dlaczego wstydzimy się wiary?

Bo jakiś znajomy źle na nas popatrzy. Bo ogólnie boimy się opinii innych osób. Bo tak naprawdę nie wierzymy w to, co pisze w Biblii lub nie potrafimy tego zrozumieć i odnieść do życia codziennego. Bo za dużo czasu spędzamy przed telewizorem lub trafiamy na niewłaściwe treści. Bo być może jest to zakorzenione w nas. Za dziecka wychowaliśmy się w złym towarzystwie lub nikt nas nie wyedukował i nie pokazał czym jest prawdziwa i piękna wiara.

Nie wstydź się swojej wiary. Powinna być Twoim motorem napędowym w życiu. Twoimi drogowskazami i powinna pomóc Ci pokonać lęk przed śmiercią. Dzięki niej zrozumiesz, że tutaj na ziemi jest tylko jeden etap całego Twojego istnienia. A prawdziwe życie czeka Cię dopiero potem. Wiara pozwoli Ci to zrozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa