Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Czym jest dla mnie wiara?

Czym jest wiara? Jak zdefiniować to pytanie? W tym poście zastanowimy się czym powinna być wiara, a czym nie. To bardzo ogólne pojęcie, które można definiować szeroko ale idea i sens jest taki sam. Zadajesz sobie pytanie czym dla Ciebie jest wiara? Nie tylko Ty.

Takie pytanie zadaje sobie każdego dnia miliony osób na całym świecie. Wierzyć można w różne rzeczy. Wierzyć można w Boga, duchy, dwa wymiary. Wierzyć można, że ukochana drużyna piłkarska wygra kolejny mecz, albo szef podniesie wypłatę. My jednak skupiamy się na wierzę w Boga. I odpowiemy sobie na pytanie czym jest dla mnie wiara.

Wiara nie powinna być obawą ani lękiem. To nie strach powinien motywować do wiary. Nie obawa przed tym, że trafisz do piekła albo zabezpieczasz się na wszelki wypadek, gdyby faktycznie było coś po drugiej stronie. Wiara powinna być oparta na miłości i zaufaniu. Musisz być pewien tego, że życie jest drogą i pracą do wieczności. Tak mówiła w jednej z konferencji Dr. Wanda Półtawska i trzeba przyznać, że to piękna definicja wiary. Życie ziemskie to jedynie droga do tego, co czeka Cię dalej. Jeżeli oprzesz swoją wiarę o lęki, obawy lub strach to nie będzie ona szczera i prawdziwa.

A właśnie taka powinna być. To bezgraniczne oddanie się Bogu. Zwierzaniu jego mądrości i miłosierdziu. Wiara to także łaska. Otrzymujemy ją od Boga i dzięki temu mamy szansę na życie wieczne. Wiara to także, a może i przede wszystkim cel istnienia tu na ziemi. Dla niej jest sens żyć i chwytać każdy dzień. Wiara powinna być dla Ciebie siłą i motywacją do tego, żeby każdego dnia wstawać z łóżka pełnym radości i siły. A także do tego, żeby przetrwać trudne chwile i dać Ci poczucie, że i tak wszystko się ułoży. Jak nie tu, to tam na górze. Jej siła jest ogromna i nie oceniona. To dzięki wierze ludzie potrafili podnosić się z najgorszych problemów. Pozwala się z nich zwierzyć i zrzucić z serca niczym ciężki kamień.

Jak definiujesz wiarę?

Zastanawiałeś się kiedyś jak Ty definiujesz swoją wiarę? Co tak naprawdę dla Ciebie oznacza? Poszukaj tej odpowiedzi w sobie. Wycisz się i wsłuchaj w głos Boży. On da Ci odpowiedź. Jeżeli czujesz, że Twoja wiara jest zachwiana, nie masz pewności jak ją definiować, jak zrozumieć jej sens to oddaj się modlitwie. Daj sobie także troszkę czasu by nie myśleć o tym każdego dnia. Gdy odpoczniesz od tych myśli to przyjdzie przełomowy moment kiedy to poczujesz, a w raz z nim pojawi się radość.

Ta książka może Ci pomóc:

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa