Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Męskie pokusy – jakie są?

Jakie są męskie pokusy? Jakie pokusy czekają na każdego mężczyznę? Jest wiele pokus które czeka na każdego z nas zaczynając od używek, hazardu, zakupów czy innych form, które czekają na nas na każdym kroku. Jest jednak jedna pokusa, która dotyczy głównie mężczyzny, a mianowicie pokusa seksualna. Jak sobie z nią radzić?

Wysokie szpilki. Długie nogi. Duży biust i dekolt. Co tworzy takie połączenie? Męską pokusę seksualną. Oczywiście to tylko mocny przykład tego, bo wcale tyle nie potrzeba. Czasem wystarczy dużo mniej zwłaszcza jeżeli mężczyzna wewnętrznie ma słabość do tego typu pokus. O ile inne pokusy mogą dotyczyć mężczyzn i kobiet, o tyle kobiece ciało stanowi pokusę głównie dla mężczyzny. Przynajmniej tak powinno być biologicznie i tak chciał Bóg.

Pamiętajmy na początek jedno – kobieta mężczyźnie powinna się podobać. Powinien zwrócić uwagę na jej dłonie, usta czy nawet stopy. Bo o to w tym wszystkim chodzi. Tak już zostało to stworzone. Problemem jest gdy zdrowe zainteresowanie, zdrowa atrakcyjność przeradza się jedynie w pokusę seksualną i nic więcej. W fantazjowanie, podrywanie czy adorowanie tylko w jednym celu. W obecnych czasach problem ten potęgują media, internet i czasopisma. Dostęp do pornografii jest łatwy jak nigdy wcześniej, a reklama często owiana jest dużą dozą seksualności. Co prawda wiele marek i głos ludzi powoli zmienia ten trend – ale jeszcze długo to potrwa. Przykładem mogą być liczne reality show jak „Love Island”, gdzie zarówno faceci i kobiety ociekają seksualnością, a co druga scena to zbliżenie na piersi i inne elementy ludzkiego ciała.

To wszystko tworzy ogromne pokusy. Pokusy, które stają się silnym uzależnieniem i nie pozwalają normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Zamiast zdrowej relacji damsko męskiej, tworzy się jedynie relacja z podtekstami seksualnymi. Wielu mężczyzn nie potrafi już rozmawiać z kobietami, nie szuka kobiety dlatego, że chce ją poznać, zbudować długie relacje – tylko po to, by ulżyć swojej pokusie. Jest to doskonale widoczne. Wystarczy, że kobieta ma status wolny i tyle. Nie liczy się tak naprawdę to co ich łączy, jakie ma zainteresowania, co lubi robić i czy w ogóle jest w jego typie. Liczy się tylko pokusa.

Jak walczyć z pokusami?

Trzeba z tym walczyć, a walkę najlepiej zacząć od siebie. Jeżeli sam czujesz, że Twoje pokusy są bardzo silne. Momentami wygrywają nad zdrowym rozsądkiem, a prócz samych pokus inne rzeczy tracą na wartości to czas podjąć walkę z tą słabością. Słabością, która jak wspominaliśmy jest częścią Bitwy Każdego Mężczyzny.

Pomóc może książka „Męskie Pokusy”, autorstwa Billa Perkinsa i Randy Southern. Gdy pochłaniają Cię pragnienia, fantazje, a pokusa przejmuje kontrolę nad Twoim życiem to otwórz tę książkę. Zacznij być mężczyzną na miarę oczekiwań Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa