Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Dziewictwo okiem mężczyzny

Dziewictwo. Temat jakże mniej słyszalny w dzisiejszych czasach. Czym jest dziewictwo? To oznaka czystości i nietykalności kobiety. Patrząc okiem ojca – coś nietykalnego, co powinno trwać jak najdłużej. Patrząc okiem młodego i zbuntowanego chłopaczka – coś co jest powodem do wstydu. Jak do tego podchodzi Boży Mężczyzna? Mężczyzna, który jest już ojcem dzieci, ma żonę i patrzy na to przez pryzmat lat?

Myślę, że… patrzy na pryzmat dziewictwa jako oznakę czystości kobiety. Wspólne wyczekiwanie na pierwszy stosunek, na pierwsze zbliżenie, które powinno odbyć się po ślubie to niesamowite przeżycie. To walka z własnymi pokusami i słabościami. Człowiek podatny jest na pokusy, a jedną z pokus jest ciało kobiety. Odsłonięta noga, kawałek dekoltu – to wszystko powoduje ogromną pokusę. W człowieku, w mężczyźnie budzi się zwierzęcy instynkt, który za wszelką cenę chciałby tę pokusę zaspokoić. I tu pojawia się bitwa każdego mężczyzny. Bitwa z własnymi pokusami i sumieniem, które zazwyczaj podpowiada co jest dobre, a co nie. Niestety nie każdy go słucha.

Zobacz jaką bitwę musi odbyć każdy młody mężczyzna!

Sprzedam dziewictwo

Nie pomaga też opinia, która wokół panuje i która przyjęła się już dobre lata temu. Jaka? A taka, że dziewictwo to relikt przeszłości. Powód do wstydu i coś czego trzeba się jak najszybciej pozbyć. Jeżeli dziewczyna jest dziewicą, a chłopak prawiczkiem w kręgu znajomych to zazwyczaj są wyśmiewani. Nie panuje już przekonanie, że „o fajnie, zachowujesz swoją czystość dla tego jednego wybranka”, tylko padają raczej sformułowania typu „jeszcze nie uprawiałaś seksu? Ale wstyd!”. To dodatkowo potęguję chęć akceptacji przez otoczenie i pcha młode dziewczyny czy młodych chłopców do odbycia stosunku. Tym samym utraceniem dziewictwa. A potem z biegiem lat okazuje się, że chłopak który staje się odpowiedzialnym mężczyzną, a na dodatek sam strzegł swojej intymności już nie chce takiej dziewczyny. Nawet w sumie jeżeli sam nie był święty. A dlaczego? Bo też utrwaliło się w przekonaniu, że chłopak który prześpi się z paroma dziewczynami jest „super”, jest „doświadczony”, a co najgorsze jest „atrakcyjny”. A dziewczyna, która to zrobi jest „puszczalska” i „pusta”. Te panujące w młodym otoczeniu opinie, przyzwyczajenia powodują, że często utrata dziewictwa przez dziewczyny jest spowodowana presją otoczenia, presją obecnych czasów. Rzadko kiedy młody człowiek myśli o konsekwencjach w przyszłości. Dla osoby będącej w pierwszej klasie liceum sama Matura to daleka przyszłość, o której jeszcze nie warto myśleć bo jest czas. A gdzie związek i budowa długotrwałych relacji, które poparte powinny być o czystości.

A jak wygląda seks po chrześcijańsku?

Dziewictwo a mężczyzna

Dlatego dziewictwo okiem chłopca to powód do wstydu. Jednak okiem prawdziwego, Bożego mężczyzny to powód do dumy. Kobieta, która opiera się swoim pokusą i czeka, tak jak mężczyzna to taka, która dla mężczyzny jest twardą, pewną siebie i odpowiedzialną osobą, która nie ulega wpływom otoczenia, presji znajomych czy obecnym trendom. To także oznaka dojrzałości. Nie jak uważa młodzież, że seks jest oznaką dojrzałości bo robią to dorośli. Wręcz przeciwnie. Cierpliwość i asertywność są oznaką dojrzałości. Dojrzała osoba jest odpowiedzialna i analizująca konsekwencje, nie ulegająca presji.

Jeżeli czytasz ten artykuł, a jesteś młodą osobą to nie daj się presji. Zrób to, co podpowiada Ci sumienie.

Każdy mężczyzna powinien też stoczyć bitwę z tymi poksuami. Zobacz jak ją wygrać:

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa