Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

5 postanowień na nowy rok

Końcówka roku to czas podsumowań ale i zbliżający się moment na postanowienia noworoczne. Każdego roku wielu z nas zastanawia się co może zrobić w przyszłym roku. Jedni planują biznesy, inni wycieczki a jeszcze inni… to co mogą zmienić w sobie.

I my na tym dziś się skupimy. Na zmianach, które możemy wprowadzać w sobie. Co można zmienić by stać się lepszym człowiekiem i takim, który znajdzie się bliżej Boga.

Zacznę słuchać

Po pierwsze jeżeli masz problem z umiejętnością słuchania to popracuj nad tym. Obiecaj sobie, że najpierw każdego wysłuchasz nim cokolwiek powiesz. Umiejętność słuchania to najbardziej wartościowa cecha, jaką ktokolwiek może posiadać. Pan Bóg jest wybitnym słuchaczem. Dlaczego Ty nie możesz? To daje też radość innym bo każdy lubi być wysłuchany. Może w ten sposób wygadać się ze swoich problemów, poczuć się lepiej, a i Ty poczujesz!

Zrobię coś dobrego

Pięknym postanowieniem jest pomoc bliskim. Robienie dobrych rzeczy. Nie musisz jechać do Afryki i pomagać głodującym dzieciom ale może oddaj ubrania dla potrzebujących, kup karmę do schroniska czy pomóż starszej sąsiadce w zakupach. Od małych gestów warto zacząć. Gdyby każdy codziennie pomagał nawet w najmniejszym stopniu, nawet robiąc wspomniane zakupy to na świecie było by tyle dobre, że nie było by o czym w telewizji mówić.

Znajdę czas dla Boga

W dzisiejszych czasach nieustający progres w rozwoju jest nie do zatrzymania. Ludzie często zapominają o tym co ważne. Mają tak wiele, a w ogóle tego  nie dostrzegają. Mają obok siebie Boga, który jest gotów im pomóc i wysłuchać kiedy tylko chcą. A on czeka cierpliwie, nawet całe Twoje życie. Pamiętaj, że zawsze masz czas, by do niego się dać. Postanów sobie, że w 2022 znajdziesz więcej czasu dla niego i zbliżysz się. Poczujesz się lepiej, a jeżeli doskwiera Ci samotność to już przestanie.

Nauczę się doceniać to co mam

Wspominaliśmy o tym pędzie, którego nie da się zatrzymać. Pisaliśmy często o tym, że ludzie nie doceniają tego, co mają. Ciepły dom, kochającą rodzinę i zdrowie. Jeżeli to wszystko posiadasz to zwolnij. Nowy telefon nie jest tak bardzo Ci potrzebny. Być może ten, który kupiłeś w tamtym roku jest wystarczający. Naucz się doceniać to co masz, wstań rano i podziękuj za to. Dostrzegaj ile piękna jest wokół Ciebie. Uwierz, że to uczyni Cię szczęśliwszym.

Wyzbędę się nałogów.

Palisz? Pijesz codziennie piwo? A może masz niepohamowany popęd seksualny? Noworoczne postanowienia to idealny moment, żeby pokonać swoje słabości. Ty też możesz! Od 1 stycznia przestań palić, znajdź inne zajęcie, które zabije głód nikotynowy. Przygotuj się do tego, masz kilka dni. Zaplanuj to wydarzenie. Nastawiaj się na nie i przypominaj o nim regularnie. To nie tylko parę złotych więcej w portfelu każdego dnia, które możesz zacząć zaoszczędzać. To w dużej mierze również Twoje zdrowie, które gorąco CI za to podziękuje.

Ta książka pomoże Ci żyć codziennie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa