Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Książka Moc Słowa – Grzegorz Ryś – Recenzja

Arcybiskup Grzegorz Ryś to doktor habilitowany nauk humanistycznych, który specjalizuje się zwłaszcza w historii Kościoła. Prowadzi wiele niesamowitych szkoleń, napisał wiele niesamowitych tekstów, które zostały zebrane i umieszczone w jednym miejscu. Wszystko w ramach między innymi książki „Moc Słowa”, której to jest autorem. Dziś przybliżymy się nieco bliżej tej pięknej lekturze.

Jak wspomnieliśmy, Grzegorz Ryś mocno specjalizuje się w historii Kościoła. Do tego jest także członkiem zespołu redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego”, gdzie prowadzi rubrykę „okruchy słowa”. W książce „Moc Słowa” zostały zebrane wszystkie jego publikacje, które powstały w latach 2011 – 2015. Za wydanie książki odpowiada wydawnictwo WAM, które pokusiło się także o przygotowanie pięknej, białej i twardej okładki. Gdy bierzesz tę książkę do ręki masz wrażenie, jakby to była książka od samego Papieża. Piękna, elegancka, ciężka. Pamiętaj jednak, że nie ocenia się książki po okładce – bo liczy się to, co jest w środku. A tutaj jest moc słowa pisanego. Słuchaj tego słowa, tak jak słuchasz, gdy Bóg mówi do Ciebie.

O czym jest książka „Moc Słowa”?

Teksty w książce zaczerpnięte są z Pisma Świętego, zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Znajdują się tutaj także fragmenty Apokalipsy Św. Jana. Znajdziesz tutaj odniesienia do okolicznych świąt, jak święta Wielkanocne, Bożego Narodzenia czy Bożego Ciała. ABP Grzegorz Ryś korzysta tutaj z przypowieści, które jasno i przejrzyście interpretuje, a następnie wyjaśnia w prostych słowach. Dlatego książka jest przejrzysta i czytelna dla każdego. Nie brakuje także pięknych cytatów, które zmuszają do refleksji, które pokazują między innymi to, że „kupowanie” sobie przyjaciół nie jest drogą do zbawienia, a takim sposobem i tak kiedyś zostaniemy sami. Jest mnóstwo takich przykładów w książce, które czytając skłaniają nas do odłożenia jej na bok, zastanowienia się przemyślenia tych słów, a następnie powrotu do dalszej lektury.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęca Cię w tej książki do wspólnej wędrówki przez Biblię. Przez interpretacje znanych także cytatów, jak na przykład „Dla jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Tutaj postawia np. pytanie – dla czego nad nami? Dlaczego Bóg ma mieć miłosierdzie nad nami? A bo Pan Jezus cierpiał za nas i nasze grzechy. Takie i inne sformułowania znajdują się właśnie w tej książce.

Książka zawiera aż 315 stron, a składa się ze 155 rozdziałów. Są tam przytoczone wersety z Pisma Św. Wszystkie są interpretowane i wyjaśniane. Zapewne autor miał na myśli, że moc takiego słowa jest potężna, a jego odpowiednia interpretacja jest najważniejsza. Warto zawsze wsłuchać się w słowo Boże i o nim rozmyślać, postarać się wyszukać w nim przesłanie i odnieść je do codziennych sytuacji.

Recenzenci z portalu „dobrerecenzje.pl” ocenili książkę na 10/10. Tym bardziej pokazuje to, że jest obowiązkowym tytułem!

Chcesz kupić tę książkę i przekonać się osobiście o jej mocy? Zapraszamy do naszego sklepu:

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa