Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Dlaczego modlitwa nie działa?

Każdy czasem zadaje sobie to pytanie. Modlę się i modlę, a nie ma z tego żadnych efektów. Czy moja modlitwa, czy moje prośby nie działają? Skoro Bóg tak bardzo mnie kocha, czemu nie może spełnić mojej prośby? Czemu nie słucha mojej modlitwy?

Bóg pragnie relacji. Czystej, prawdziwej i szczerej. Takiej opartej na miłości i zrozumieniu. Bóg szuka z nami kontaktu, jest w każdym momencie gdy go potrzebujemy ale… tutaj pojawia się słowo klucz – relacji, a nie poleceń. Bóg nie jest naszym sługą, który spełnia wszystkie nasze zachcianki, prośby i marzenia. Pan Bóg na pewno jest zachwycony naszymi modlitwami, podziękowaniami, zwierzaniem mu się ze swoich problemów i zawsze posłuży poradą, którą musimy jedynie dobrze odczytać. Znaleźć ją w najmniej oczywistym momencie. Bo daje nam sygnały, daje nam okazje ale to my musimy nauczyć się je wyłapywać i wykorzystywać.

Dlaczego modlitwa nie działa?

Być może jest źle skonstruowana? Być może wymagasz, chcesz i pragniesz czegoś, na co albo możesz sam zapracować albo przyjdzie z czasem. Bądź też otrzymasz szansę na swoją prośbę, jeżeli tylko wyłapiesz mały moment w życiu. A życie jest pełne szans na różne rzeczy. Na poznanie wartościowej osoby, na awans w pracy czy okazjonalną wycieczkę w piękne miejsce. Tylko trzeba dostrzec ten moment.

Być może też nigdy nie podziękowałeś za to co już masz. Nigdy nie porozmawiałeś i nie zwierzyłeś się ze swoich problemów ciągle prosząc o coś innego?

Jak dobrze się modlić?

Pytanie więc jak się modlić, żeby nasze prośby zostały wysłuchane? To długotrwały proces wymagający cierpliwości. Fajnie można porównać to z pielęgnacją roślinki. Najpierw zasiewamy ziarno, potem je regularnie podlewamy i dopiero po jakimś czasie coś kiełkuje. Tak jest też z relacją z Panem Bogiem. On jest bardzo cierpliwy, w końcu jest wieczny – gdzie mu się śpieszy? W ten sposób chce pokazać i nam, że nie ma po co śpieszyć się do wielu spraw. Wręcz przeciwnie, wszystko na spokojnie. Zbuduj z nim relacje. Zacznij z nim rozmawiać w modlitwie, opowiedz jak minął dzień, co fajnego się wydarzyło, za co dziś dziękujesz i jak bardzo doceniasz i kochasz życie, którym Cię obdarował. Bo pamiętaj, skoro jesteś na tym świecie to już jesteś wybrany.

Droga do życia nie jest łatwa. A samo życie jest cudem.

Zbuduj relacje z Bogiem. Postaraj się zbudować z nim odpowiednią więź. W tym celu wykorzystaj tę książkę:

Pomoże Ci przenieść góry w modlitwie 🙂

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa