Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Czy Bóg wybacza?

Oczywiście, że Bóg wybacza. Lepiej zapytać „Jakie grzechy wybacza Bóg”? To pytanie będzie miało więcej możliwości do przeanalizowania i zastanowienia się nad tym tematem. Wiemy, że Bóg wybaczy nam kłamstwo, kradzież czy inne przewinienie. Ale jak to jest z cięższymi grzechami?

Bóg nam wybaczy za każdym razem, jednak jest do tego jeden warunek. Warunek, którym nie oszukamy ani jego, ani samych siebie. Warunek sumienia. Jeżeli Twoje sumienie faktycznie Cię ruszyło, otworzyły Ci się oczy i szczerze w sercu, tam głęboko poczułeś, że jesteś grzesznikiem, że robiłeś źle i szczerze za to będziesz żałować oraz poprawisz się to tak. Bóg na pewno Ci to wybaczy.

Jak pisze w Biblii:

Tak, Bóg wybaczy twoje grzechy, jeśli poczynisz odpowiednie kroki. Biblia mówi, że jest On „gotów przebaczać” oraz że „hojnie przebaczy” ​(Psalm 86:5; Izajasza 55:7; Nehemiasza 9:17). Kiedy nam wybacza, robi to całkowicie. ‛Zmazuje’ nasze grzechy — inaczej mówiąc, usuwa je (Dzieje 3:19). Przebaczenie, którego udziela, jest także trwałe, ponieważ oznajmia: „Ich grzechu już więcej nie wspomnę” ​(Jeremiasza 31:34). Bóg nie wraca do naszych grzechów po to, by ponownie nas oskarżać lub karać.

Przebaczając, nie kieruje się jednak jakąś słabością lub zwykłym sentymentem. Nigdy nie nagina swoich prawych zasad. Z tego względu niektórych grzechów nie wybacza (Jozuego 24:19, 20).

Powyżej widzisz przytoczone cytaty z Biblii. Fajnie to brzmi, że usuwa nasze rzeczy, wręcz je wymazuje. Jednak pamiętaj, że nie oszukasz ani jego, ani siebie udając, że żałujesz za te grzechy, a tak nie jest. Tutaj musisz sobie zrobić głęboki rachunek sumienia i faktycznie poczuć, że żałujesz. Wydaje się proste? W praktyce nie za bardzo. Nam ludziom ciężko jest przyznać się przed znajomymi do popełnionego błędu, a tym bardziej trudno jest nam spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć sobie „jestem grzesznikiem, żałuję, szczerze żałuję”.

A co z innymi grzechami?

No dobrze, a co z największymi zbrodniarzami w dziejach historii? Mordercami i gwałcicielami. Co z nimi? Jeżeli nie mieli skrupułów, jeżeli nie ruszyło ich sumienie to wątpię, by grzechy zostały im odpuszczony. Mało prawdopodobne, chociaż nie mnie to oceniać. Nie wiemy co się dzieje po drugiej stronie, ale z tego co dostaliśmy w Biblii tak to można analizować. Swoją to bardzo ciekawy temat do przemyślenia, no bo faktycznie – co dzieje się z tymi wszystkimi zbrodniarzami? Jak są traktowani? Co jeżeli któryś z nich zaczął żałować, ruszyło go sumienie? Tyle odpowiedzi, a tak mało pytań…

Dużo odpowiedzi na postawione pytania znajdziesz w tej książce:

Zainteresował Cię ten temat?

Zostaw adres E-Mail, a wyślemy Ci więcej darmowych materiałów w tym temacie!

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko treściwe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa