Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Ile się daje na chrzest dziecka?

Ile dać na chrzest? Ile pieniędzy włożyć do koperty? Te pytania najczęściej padają w momencie, gdy jesteśmy zaproszeni na chrzest dziecka. I nie ważne czy jesteśmy rodzicami chrzestnymi czy też nie, każdy z nas zastanawia się ile dać do koperty. Postawmy sobie jednak inne pytanie. Czy suma pieniędzy w kopercie jest najważniejsza? M uważamy, że nie.

Coraz częściej ludzie zapominają o tym, co jest istotnego w chrzcie. Okropnie podziało się z komunią świętą. Zamiast uhonorowania tego dnia modlitwą, radością z przyjęcia Ciała Chrystusa pojawiła się ogromna komercja. Każdy zastanawia się ile dać do koperty. Jaki fajny prezent kupić dziecku? Z roku na rok zmienia się moda, od telefonów, przez konsole czy drony. Mało kto pamięta o istocie tego dnia. To samo coraz częściej dzieje się z chrztem dziecka. Zamiast skupić się na samym wydarzeniu, niesamowitym wydarzeniu, które powoduje, że nasze dziecko wstąpi na drogę chrześcijaństwa – ludzie skupiają się albo na organizacji przyjęcia czy listy gości. Do tego oczywiście obowiązkowe piękne ubranko dla raptem kilkutygodniowego dziecka. Marynarka i buciki. I nie ważne, że dziecku jest nie wygodnie. Najważniejsze, że zdjęcia będą ładne. A rodzice chrzestni  i rodzina? Zastanawiają się nad jednym. Ile dać do koperty. Jaka suma będzie zadowalająca?

Czym jest chrzest?

Przypomnijmy sobie co to jest chrzest. W prostych słowach to oczyszczenie z grzechu pierworodnego i nawrócenie człowieka. Chrzest jako pierwszy sakrament nowego przymierza jest fundamentem dla całego życia małego człowieka, życia chrześcijańskiego. To brama do życia wiecznego w duchu. Znak obmycia wodą święconą to piękny symbol, który oznacza pogrzebanie osoby ochrzczonej w śmierci Jezusa Chrystusa, który z martwych wstał. Dzięki temu mały człowiek może żyć według Ewangelii i cieszyć się życiem wiecznym wraz z Jezusem Chrystusem i Panem Bogiem.

Mało kto niestety o tym już pamięta. Ludzie bardzo komercjalizują to wydarzenie, zapominając o tym co najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa