Shopping Cart

Do każdego zakupu bezpłatne materiały

Wspierasz ewangelizacje mężczyzn w Polsce

Wiedza oparta na wartościach katolickich

Pomysły dla taty na zabawę z dzieckiem

Jako, że nasza strona jest miejscem dla każdego mężczyzny, a wielu mężczyzn jest ojcami to na pewno nie raz zastanawiałeś się, co mogę robić z małym dzieckiem? Z 5 czy 10 letnim jest dużo prościej. Możesz jechać do kina, pograć w piłkę czy jechać na basen. Jednak z dzieckiem, które ma roczek czy dwa latka jest czasem trudniej wymyślić coś fajnego.

Co robić z małym dzieckiem?

Dużo łatwiej jest gdy pogoda dopisuje. Bierzesz wózek, wrzucasz małego do wózka i ruszacie w niesamowitą podróż pełną przygód. Dla Ciebie to może być zwykły spacer po parku, ale dla Twojego małego dziecka? Samochody, drzewa, ptaki, psy i inne zwierzęta. To multum bodźców i atrakcji. Jak mały umie już chodzić to idealny moment, żeby się wybiegał i wybawił. To prosty ale jakże atrakcyjny sposób na spędzanie czasu z synem czy córką. Zabawa idealna dla każdego.

Zabawa z instrumentami i dźwiękami

Dziecko w okolicach pierwszego roku życia mocno się rozwija. Stukanie, pukanie czy uderzanie to jedna z jego ulubionych zabaw, a Ty możesz to wykorzystać! U mnie świetnie sprawdziła się fasolka lub ryż, którą umieściłem do pustego, plastikowego opakowania po herbatce. Świetnie sprawdzi się też butelka. Mały miał dobrych kilkadziesiąt minut świetnej zabawy. Potrząsał, sprawdzał, rzucał i testował dźwięki. Potem zabaw przeobraziła się we wkładanie i wyjmowanie przedmiotów z opakowania. Kolejne minuty świetnie spędzonego czasu!

Tunel z kartonów

Twój malec jeszcze nie chodzi? Nic trudnego! Wiele maluchów uwielbia przeszkody, które z chęcią pokonuje. Znamy przypadki, kiedy dziecko robiło sobie domek pod stołem w kuchni, czy pokonywało różne małe przeszkody, wspinając się i pełzając. Możesz mu urozmaicić wędrówki tworząc specjalny tunel z kartonów. Wystarczy zachęcić malca, a na pewno będzie się świetnie bawiąc chodząc w te i tamte, pokonując kolejne przeszkody.

Wiemy, że dla każdego taty pierwszy rok z dzieckiem jest wyjątkowo trudny. Nosimy dzieci na rękach, karmimy, przewijamy ale czekamy też na coś więcej. Na wspólnie spędzony czas. Na wspólną modlitwę i inne formy aktywności. Jednak i w pierwszym roku życia, każdy tata powinien dać sobie radę! Wystarczy obserwować malucha, co robi, co lubi robić i co go ciekawi, a potem wykorzystać to. To idealny czas na zbudowanie więzi z dzieckiem, a żona może w tym czasie nieco odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpłatne materiały!

do każego zamówienia

14 dni na zwrot

szybki zwrot gotówki

Różne rodzaje dostawy

kurier / paczkomaty

100% Bezpieczne Płatności

Blik / MasterCard / Visa